Hotelarstwo

Apteczka hotelowa

Asortyment Boxmet Medical obejmuje szeroki wybór apteczek i artykułów pierwszej pomocy przeznaczonych dla branży hotelowej. Dobrze wyposażona apteczka w hotelu to nie tylko regulowany prawnie obowiązek, ale przede wszystkim troska o pracowników i klientów obiektu. Oferujemy zarówno zestawy przenośne, jak i rozbudowane modele ścienne. Specjalistyczne zestawy typu "Punkt Pierwszej Pomocy" można przymocować na stałe do ściany, z kolei warianty mobilne warto umieścić np. w recepcji hotelowej. Są one zapakowane w praktyczne, łatwe do przenoszenia walizki.

Więcej

Każdy z dostępnych zestawów został kompleksowo wyposażony w najważniejsze artykuły i akcesoria służące do ratowania życia oraz udzielania niezbędnej pomocy. Apteczka hotelowa to praktyczny, higieniczny i gotowy do użycia produkt. Nasze komplety obejmują wysokiej jakości produkty z długą datą ważności. Ich zawartość jest zgodna z obowiązującymi przepisami krajowymi, a także wymogami Unii Europejskiej. Artykuły do hotelu spełniają też niezbędne normy i posiadają konieczne oznaczenia, np. krzyża. Są dostępne w różnych kolorach, co pozwala na wybór towaru najlepiej dopasowanego do indywidualnych potrzeb.

Wytrzymała i kompleksowo wyposażona apteczka w hotelu

Nasze produkty do hotelu wykonujemy ze stali nierdzewnej lub blachy stalowej, dzięki czemu cechują się zwiększoną odpornością na uszkodzenia oraz trudne warunki przechowywania. Skutecznie zabezpieczają znajdujące się wewnątrz środki medyczne przed promieniami słońca, kurzem i wilgocią. Apteczki hotelowe mobilne są bardzo solidne i wytrzymałe, a jednocześnie lekkie, co wpływa na wygodę przenoszenia i użytkowania. Dzięki szerokiej gamie akcesoriów możliwy jest wybór wariantu o zawartości adekwatnej do potencjalnych zagrożeń wynikających z charakteru miejsca pracy.

Oprócz przenośnych hotelowych zestawów ratunkowych oferujemy również specjalistyczne tzw. "Punkty Pierwszej Pomocy", czyli kompleksowo wyposażone skrzynki montowane na ścianie. W środku znajdują się sprzęty i akcesoria niezbędne do ratowania zdrowia i życia, resuscytacji oraz tlenoterapii. Zawartość profesjonalnych apteczek do hotelu umożliwia unieruchomienie złamań, podejrzeń zwichnięć, a także zabezpieczenie poszkodowanego na czas transportu. Pozwala ponadto na indywidualną ochronę osób udzielających pomocy.

Apteczka hotelowa obowiązkiem prawnym

Obowiązek zaopatrzenia w apteczkęhotelu, pensjonatu, schroniska młodzieżowego i innego obiektu świadczącego usługi noclegowe regulują stosowne przepisy prawa. Nie wskazują one jednoznacznie, co musi znaleźć się w zestawie pierwszej pomocy dla hotelu. Powinien on posiadać artykuły odpowiednie do zagrożeń zidentyfikowanych w obiekcie. Niemniej uznaje się, że w środku warto umieścić materiały opatrunkowe, a także innego typu, takie jak m.in. ustniki, rękawiczki jednorazowe czy nożyczki. W kompleksowo wyposażonych walizkach pierwszej pomocy Boxmet Medical mogą znaleźć się dodatkowe akcesoria, w tym m.in. koce termiczne, opatrunki hydrożelowe, płukanki do oczu, a nawet profesjonalne sprzęty, w tym defibrylator. Tak bogata zawartość znacząco podnosi poczucie bezpieczeństwa gości i pracowników hotelowych.