Defibrylatory

Defibrylatory

Ten termin określany skrótowo jako NZK to zatrzymanie akcji serca, które powoduje niemal natychmiastowe przerwanie krążenia i oddychania. W ciągu kilku minut prowadzi do niedotlenienia mózgu i jego obumarcia. Sposobem, jaki stosuje się powszechnie w ratownictwie medycznym w takiej sytuacji, jest pobudzenie mięśnia sercowego do akcji poprzez użycie defibrylatora. Każdy z nas może jednak go użyć w razie potrzeby!

Więcej

Co to jest defibrylator?

Ratownik powinien przystąpić do resuscytacji krążeniowo-oddechowej, gdy stwierdzi, że pacjent jest nieprzytomny, nie ma wyczuwalnego pulsu i nie oddycha. Podczas resuscytacji krążeniowo-oddechowej ze wsparciem AED konieczne jest wykonywanie uciśnięć klatki piersiowej w celu pobudzenia włókien przewodzących impulsy elektryczne do pracy. Wtłacza się także poszkodowanemu powietrze do ust, aby umożliwić płucom podjęcie pracy. DefibrylatoryAED to urządzenia generujące prąd elektryczny, który działa niemal bezpośrednio na serce, mocno je pobudzając.

Czym jest defibrylator AED?

Aby upowszechnić i uskutecznić udzielanie pierwszej pomocy w przypadku NZK, stworzono procedurę, która możliwa jest do realizacji przy pomocy defibrylatora AED. To automatyczne, niezwykle precyzyjne urządzenie łatwe w obsłudze, które pozwala pobudzić serce impulsami elektrycznymi. Dodatkowo wydaje ratownikowi polecenia wizualne i głosowe, na bieżąco monitorując stan poszkodowanego.

Gdzie znajdują się te urządzenia?

Procedury wymagają, aby taki sprzęt medyczny znajdował się w miejscach publicznych – tam, gdzie obserwuje się wzmożony ruch (na przykład w tunelach metra) oraz tam, gdzie dojazd karetki byłby utrudniony z uwagi na skomplikowaną infrastrukturę. Defibrylatory AED są zawsze czytelnie oznakowane i łatwe w obsłudze – właśnie po to, aby nawet osoba nieposiadająca specjalnego przeszkolenia mogła dotrzeć z nim do osoby potrzebującej pomocy i udzielić mu jej.

Jakie urządzenia oferujemy?

Oferowany przez BoxMetMedical sprzęt ma wszelkie niezbędne certyfikaty jakości oraz bezpieczeństwa potwierdzające, że nadaje się do użytku nawet w trudnych warunkach, w czasie deszczu, na mrozie i przez osoby, które nie mają przeszkolenia medycznego. To niewielkie poręczne walizki, które dosłownie ratują życie. Zalecamy, aby defibrylatoryAED kupować od sprawdzonych dystrybutorów, dzięki czemu szansa na uratowanie osób, które akurat mogą wymagać pierwszej pomocy w NZK wrasta wielokrotnie. Zachęcamy do skorzystania z oferty BoxMetMedical, aby mieć pewność, że dokonany zostanie najsłuszniejszy wybór sprzętu do pierwszej pomocy w sytuacji nagłego zatrzymania krążenia.

Jak wykorzystywać defibrylatory AED?

Przede wszystkim – nie należy się ich bać, nawet jeśli nigdy wcześniej nie miało się z nimi do czynienia! Zostały one zaprojektowane w taki sposób, aby pracowały szybko, intuicyjnie i niezawodnie. Przede wszystkim jednak sprzęty AED podpowiadają, co należy robić i w jaki sposób. Co więcej, monitorują stan poszkodowanego, by na tej podstawie wydawać prawidłowe polecenia ratownikowi. Zanim przystąpisz do ratowania upewnij się, że Twojemu życiu nic nie zagraża oraz powiadom telefonicznie pogotowie ratunkowe lub przystąp do uciskania klatki piersiowej i poproś o wykonanie telefonu innego świadka.

Czy defibrylator zastępuje RKO?

Należy pamiętać, że rozpoczęcie intensywnego ugniatania klatki piersiowej dłońmi wspartymi na przedramionach to podstawa udanej resuscytacji. Zrób to nawet wtedy, gdy za chwilę ktoś przyniesie Ci defibrylator AED. Nie ustawaj w uciskach i wdechach, nawet gdy urządzenie wygeneruje impuls elektryczny – serce potrzebuje mechanicznego pobudzenia ścian oraz wdechów, którego nie dają mu defibrylatory.

Jak wybrać odpowiedni defibrylator AED?

Chcąc zaopatrzyć ważne punkty w mieście w te urządzenia, warto przejrzeć ofertę BoxMetMedical, zwracając uwagę na ich parametry techniczne, jakość wykonania oraz sposób użycia. Defibrylatory AED często wybiera się w zależności od miejsca, w którym mają być umieszczone, a także użytkowane. W razie problemu z kupnem zapraszamy do kontaktu – nasz przedstawiciel z pewnością doradzi najlepszą opcję.