Zestawy ratownictwa taktycznego PLECAK RATOWNIKA PRM PRS


PLECAK RATOWNIKA PRM PRS 
Zestawy ratownictwa taktycznego są kompleksowo wyposażone i przygotowane do użycia w najtrudniejszych warunkach.

Przemyślana konstrukcja  plecaków RATOWNIKA MEDYCZNEGO PRM i RATOWNIKA SANITARIUSZA PRS  ułatwia ich transportowanie podczas akcji ratowniczych  oraz dostęp do ich zawartości. Wielkość opakowania i zawartość wyposażenia są dostosowane do charakteru działań i funkcji ich operatorów. Na szczególną uwagę zasługują zestawy: Plecak Ratownika Medycznego, IPMed, IFAK i Zestaw Ewakuacyjny, których nowatorskie funkcje wnoszą nową jakość do ratownictwa taktycznego.

Więcej 

Asortyment zawiera różnorodne zestawy ratownictwa taktycznego. Każdy produkt został wyposażony w odpowiednie narzędzia i środki medyczne, które służą do udzielania pomocy medycznej. Co więcej, artykuły zostały podzielone na kilka kategorii, m.in. plecak ratowniczy z wyposażeniem:

  • ratownika medycznego,

  • sanitariusza,

  • indywidualnym/profilaktycznym.

Dostępne są również polowe zasobniki medyczne pakiety IFAK. Dokładnie informacje na temat wszystkich pozycji znajdziesz na bezpośrednich stronach produktowych.

Plecaki ratownicze z wyposażeniem 

Modele posiadają konstrukcję modułową opartą na systemie montażowym MOLLE 45/Z5, co umożliwia dopasowanie i rozbudowę produktu o dodatkowe komponenty. Wyposażony jest w kieszonki i przegródki. Plecak ratowniczy z wyposażeniem oferuje także system regulowanych szelek, pas biodrowy oraz pas piersiowy. Dodatkowo część nośna ma system miękkiej dzianiny dystalnej. Artykuły wykonane są materiału Cordura.

W środku każdego zestawu znajdują się wyroby medyczne, które muszą być stosowane zgodnie z zaleceniami producenta. Wymienić tutaj możemy między innymi latarkę, nożyczki, flarę sygnalizacyjną, koc izotermiczny jednorazowego użytku, blok notes wodoodporny, rękawiczki nitrylowe, szyna unieruchamiająca typu Sam Splint, kołnierz ortopedyczny, hydrożel w butelce, opatrunek hydrożelowy na twarz, rurki nosowo-gardłowe, chustę trójkątną, plaster z opatrunkiem lub bez, gaza opatrunkowa jałowa 0,25 lub 1m2, opaska elastyczna, staza taktyczna, opatrunek brzuszny, opatrunek na rany penetracyjne klatki piersiowej, opatrunek osobisty i hemostatyczny. Każdy plecak ratunkowy z wyposażeniem może zawierać inną zawartość, dlatego przed zakupem należy zapoznać się z informacjami umieszczonymi w opisie.

Oznaczenie medyczne plecaków ratowniczych 

Znaczenie tych produktów jako wyrobów medycznych wymaga od użytkowników świadomego stosowania ich zgodnie z przeznaczeniem. Jest to istotne dla zachowania standardów bezpieczeństwa i skuteczności podczas użytkowania. Instrukcje użycia dołączone do każdego plecaka ratunkowego z wyposażeniem dostarczają wskazówek dotyczących prawidłowej eksploatacji i konserwacji zawartych komponentów.