3 warstwowy koc urazowy Blizzard Trauma Blanket BPS-01/BPS-10 duży

3 warstwowy koc urazowy Blizzard Trauma Blanket BPS-01/BPS-10 duży - 305_2.jpg
3 warstwowy koc urazowy Blizzard Trauma Blanket BPS-01/BPS-10 duży - 305_2.jpg
3 warstwowy koc urazowy Blizzard Trauma Blanket BPS-01/BPS-10 duży - 305_3.jpg
3 warstwowy koc urazowy Blizzard Trauma Blanket BPS-01/BPS-10 duży - 305_4.jpg
Duży koc survivalowy z samoprzylepnym zamknięciem. 
Doskonała  wydajność i praktyczność 
Reflexcell™  w porównaniu z konwencjonalnymi kocami „kosmicznymi” typu foliowego.
Zapewnia całkowitą ochronę przed ciepłem i warunkami pogodowymi, można go łatwo ponownie otworzyć.


Koce termiczne
- Przeznaczone do ochrony osoby poszkodowanej przed utratą ciepła. Poszkodowany może doznać wychłodzenia przebywając zarówno w zimnej wodzie, leżąc na zimnym podłożu jak również w przypadku intensywnego krwotoku, który prowadzi do wstrząsu hipowolemicznego co sprzyja hipotermii.

Koc termiczny Blizzard Survival Blanket (duży)  – wykonany z trzywarstwowej folii aluminiowej, która gwarantuje utrzymywanie ciepła poszkodowanego. Wykonany w technologii Reflexcell - zamyka powietrze w 3 przestrzennych warstwach.

Dostępne w kolorze:
BPS01- Green ,
BPS-10 Orange 

Ten produkt mozna kupić w naszym sklepie internetowym
Duży koc survivalowy z samoprzylepnym zamknięciem. Doskonała  wydajność i praktyczność Reflexcell™  w porównaniu z konwencjonalnymi kocami „kosmicznymi” typu foliowego. Zapewnia całkowitą ochronę przed ciepłem i warunkami pogodowymi, można go łatwo ponownie otworzyć.

CECHY

 • Wzmocnione krawędzie dla maksymalnej wytrzymałości.
 • Bardzo duży.
 • Łatwe w użyciu zamykane samoprzylepne zamknięcie na całej długości.

SPECYFIKACJA TECHNICZNA

3-warstwowy koc urazowy Blizzard to nowy standard ochrony termicznej poszkodowanych. Ten bardzo duży koc owija się wokół poszkodowanego i uszczelnia za pomocą samoprzylepnego zamknięcia. Można go łatwo ponownie otworzyć w celu zbadania poszkodowanego lub interwencji medycznej.

Zapewnia całkowitą ochronę przed ciepłem i warunkami pogodowymi związanymi z naszym materiałem Reflexcell ™, zmniejszając wstrząsy i chroniąc przed ryzykiem hipotermii w każdych warunkach.

BPS-01 Green  NSN 6532-01-524-6932
BPS-10 Orange

SPECYFIKACJE

 • Rozmiar (zapakowany próżniowo): 23 cm x 11 cm x 5 cm.
 • Waga: 430 gramów.
 • Rozmiar (bez opakowania): 2,3 metra x 2,0 metra (w pełni rozciągnięty).
 • Kolor: zielony lub pomarańczowy.

WYDAJNOŚĆ

 • Ciepło: 7,5 Togs – odpowiada średniej wadze zwykłego śpiwora.
 • Ochrona przed warunkami atmosferycznymi: w pełni wodoodporna i wiatroodporna.
 • Przechowywanie: koce mogą być przechowywane przez czas nieokreślony i nie mają na nie wpływu temperatura ani wilgoć ani podczas przechowywania, ani podczas użytkowania.
 • Przenośność: mały rozmiar po spakowaniu oznacza, że ​​koc survivalowy Blizzard zajmuje bardzo mało miejsca w osobistym plecaku ratunkowym lub pojeździe.
 • Ponowne użycie: koce mogą być wielokrotnie używane bez utraty wydajności.

APLIKACJE

Pierwsza pomoc, ratownictwo górskie i wojskowa opieka urazowa

Koc ratunkowy Blizzard jest zalecany jako pierwszy wybór do utrzymywania ciepła poszkodowanych przez przedszpitalną wersję wojskową podtrzymującą życie urazowe z 2007 r., wersja szósta (PHTLS, wersja wojskowa 6E), wyprodukowaną przez szanowane na całym świecie Narodowe Stowarzyszenie Techników Ratownictwa Medycznego (NAEMT).

PHTLS mówi, że początkowa reakcja lekarzy na przypadki urazów powinna być następująca: „Po rozwiązaniu wszelkich problemów bezpośrednio zagrażających życiu mokre ubrania należy w miarę możliwości wymienić na suche, a ofiarę należy owinąć kocem ratunkowym Blizzard”.

Wszechstronny i skuteczny

Często manewrowanie ranną osobą w śpiworze jest często niepraktyczne, dlatego zamiast niej należy zastosować jakąś formę ocieplenia. Koc ratunkowy Blizzard jest najpierw otwierany, a następnie kładziony na nim poszkodowany. Koc można następnie owinąć i ponownie uszczelnić za pomocą dostarczonego samoprzylepnego zamknięcia, aby zapewnić pełną ochronę przed ciepłem i warunkami pogodowymi.

Koc zawiera o 50% więcej materiału niż torba Blizzard Survival Bag, dzięki czemu chroni wszystkich, w tym osoby noszące grube ubrania, kamizelki

WSKAZÓWKI 

Starannie zgrzewając koc w tubę, można go używać jako śpiwora dla jednej lub dwóch osób (szczególnie przydatny do ponownego ogrzania przemarzniętych poszkodowanych). Miej przy sobie małą rolkę taśmy klejącej, która pomoże „wyrzeźbić” koc w dowolny pożądany kształt, wzmocnić dziury, naprawić drobne uszkodzenia itp. Koc można również uszczelnić wokół poszkodowanego w ruchu, zapewniając mu wysoki stopień ochrony, a jednocześnie umożliwiając im chodzić. W razie potrzeby otwory na ramiona można wyciąć.

Ponieważ produkty Reflexcell™ są tak rewolucyjne i wszechstronne, zalecamy przeczytanie pełnej instrukcji obsługi