Apteczka samochodowa AS

Każdy kierowca, niezależnie od stażu czy posiadanego pojazdu, musi posiadać kilka podstawowych produktów. Jednym z nich są apteczki samochodowe z wyposażeniem, które umożliwi im reakcję w przypadku sytuacji kryzysowych, zagrażających życiu i zdrowiu. Podstawową wersją jest tutaj DIN 13164, który jest zgodny z europejskimi normami. W naszym sklepie internetowym umieszczone zostały zestawy o oznaczeniach AS I, AS II, AS III i AS IV. Modele różnią się składem i ilością elementów, od czego zależna jest ich cena.

Więcej

Zastosowanie apteczek samochodowych 

Produkty te są projektowane, aby służyć zarówno indywidualnej ochronie, jak i umożliwić udzielenie pierwszej pomocy w różnorakich przypadkach — od drobnych skaleczeń, poprzez złamania, aż po poważne wypadki komunikacyjne. W przypadku nagłego zdarzenia, apteczki samochodowe z wyposażeniem posiadają środki medyczne, które służą do udzielania pomocy przedmedycznej osobom poszkodowanym. Zawierają one między innymi rękawiczki ochronne, opaski elastyczne, plastry, bandaże, kompresy, jak również narzędzia takie jak nożyczki czy szczypce.

Apteczki samochodowe — opakowanie 

Zestawy pierwszej pomocy są pakowane w torby wykonane z wodoodpornego materiału, który zapewnia ochronę zawartości przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Materiał, z którego wykonane są pokrowce na apteczki samochodowe, pozwala na ich czyszczenie i dezynfekcję. Zazwyczaj produkty są zamknięte na zamek błyskawiczny — plastikowy lub metalowy.

Wyroby medyczne – apteczki samochodowe 

Każdy zestaw wymaga odpowiedzialnego stosowania zgodnie z zaleceniami producenta. Są to wyroby medyczne. Użycie apteczki samochodowej zgodnie z przeznaczeniem wpływa na bezpieczeństwo i zdrowie osób w sytuacji zagrożenia. Dlatego też do każdego produktu dołączona jest instrukcja obsługi, która wyjaśnia sposób użycia poszczególnych elementów oraz przedstawia ogólne zasady postępowania w przypadku wypadku. Jest to szczególnie ważne w kontekście udzielania skutecznej i bezpiecznej pierwszej pomocy.