CELOX RAPID

CELOX RAPID - 239_0.jpg
CELOX RAPID - 239_0.jpg
CELOX RAPID - 239_1.jpg
CELOX RAPID - 239_2.jpg
Gaza taktyczna do tamowania krwotoków pakowana warstwowo o przyspieszonym działaniu.

CELOX™ RAPID jest następcą produktu CELOX GAUZE i CELOX GAUZE Z-FOLD. Jeszcze szybsze działanie gwarantuje większa ilość środka hemostatycznego, dzięki czemu tamowanie krwotoku następuje już ok 1-2 min po użyciu. Zastosowany układ materiału nośnego pozwala na zmniejszenie objętości opatrunku przy zachowaniu skuteczności tamowania krwotoków. Krótsza gaza składana warstwowo ułatwia stosowanie i skraca czas aplikacji opatrunku. Łatwe do przechowywania opakowanie w kolorze maskującym zawiera jeden pasek gazy o długości 150 cm złożonej warstwowo.

Opatrunki CELOX zapobiegają utracie krwi z uszkodzonych naczyń krwionośnych (nawet z tętnic). Specjalna substancja zawarta w tych opatrunkach – chitosan – powoduje hemostazę zamykając miejsca krwawienia poprzez utworzenie szybkiego skrzepu w kontakcie z krwią (po ok. 3 min od czasu aplikacji, CELOX RAPID – już po 1 min.), który nie ulega rozpuszczeniu nawet po przemyciu rany solą fizjologiczną. Chitosan działa także na krew w warunkach hipotermii, gdy temperatura krwi spada poniżej 200C, a także na krew zheparynizowaną.

Opatrunki CELOX mają działanie bakteriobójcze, dzięki czemu zabezpieczają ranę przed zakażeniem, a także są bezpieczne, ponieważ nie wywołują reakcji egzotermicznej.

Ten produkt możesz kupić on-line w naszym sklepie