II Powiatowy Dzień Organizacji Pozarządowych

II Powiatowy Dzień Organizacji Pozarządowych  - 39_2.jpg W piątek 12 września na parkingu marketu Kaufland w godzinach od 12.00 do 16.00 odbędzie się impreza plenerowa pod hasłem „NGO – to jest to!”, podczas której mieszkańcy będą mogli zapoznać się z działalnością lokalnych organizacji pozarządowych. Będą stoiska wystawiennicze, występy i pokazy na scenie, park rozrywki dla dzieci oraz wiele innych atrakcji. Jednym ze sponsorów jest firma Boxmet Medical Sp. z o. o.

Powiatowy Dzień Organizacji Pozarządowych już po raz drugi organizuje Powiat Dzierżoniowski, tym razem wspólnie z Gminą Dzierżoniów i Stowarzyszeniem „Wzgórza Kiełczyńskie”. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Wojewoda Dolnośląski Tomasz Smolarz oraz Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski.

W imprezie weźmie udział 50 organizacji pozarządowych, które zajmują się m.in. sportem, turystyką, kulturą, edukacją, profilaktyką zdrowotną i bezpieczeństwem. Zaprezentują swoją działalność i osiągnięcia na stoiskach wystawienniczych i na scenie.

Program jest bardzo różnorodny - przewidziano występy artystyczne, pokazy sportowe (taekwon-do, boks, ju-jitsu), warsztaty pierwszej pomocy przedmedycznej, honorowe krwiodawstwo, bezpłatny pomiar ciśnienia i poziomu cukru we krwi oraz edukację ekologiczną.
Będą też pokazy sprzętu strażackiego, sprzętu ratownictwa wodnego i policji, kiermasz wyrobów artystycznych i kulinarnych oraz park rozrywki dla dzieci.
Szczegóły na plakacie.

- Zachęcam mieszkańców powiatu do udziału w tej imprezie. Dzięki niej w jednym miejscu i czasie można zapoznać się z tym, czym zajmują się lokalne stowarzyszenia, kluby i związki. To z pewnością pomocne dla tych, którzy chcą skorzystać z ich oferty – mówi starosta Janusz Guzdek. – Organizacje będą miały z kolei możliwość pokazania swojej działalności szerszemu gronu odbiorców, a jednocześnie okazję do pozyskania nowych partnerów, sponsorów i wolontariuszy.

- Głównym celem, który nam przyświeca przy organizacji tego przedsięwzięcia, jest promocja lokalnych organizacji pozarządowych, tworzenie warunków do zwiększania aktywności społecznej oraz umacnianie w świadomości społecznej poczucia współodpowiedzialności za miejsce i jakość życia - mówi Grażyna Wójcik, kierownik Biura Spraw Obywatelskich, Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie.

Zachęcamy do udziału w pikniku, a szczególnie do kontaktu z przedstawicielami lokalnych organizacji pozarządowych.