JETT Narzędzie do tamowania krwotoków

JETT Narzędzie do tamowania krwotoków - 277_0.jpg
JETT Narzędzie do tamowania krwotoków - 277_0.jpg
JETT Narzędzie do tamowania krwotoków - 277_1.jpg
JETT Narzędzie do tamowania krwotoków - 277_2.png
JETT Narzędzie do tamowania krwotoków - 277_3.png
JETT Narzędzie do tamowania krwotoków - 277_4.png
JETT Narzędzie do tamowania krwotoków - 277_5.png
JETT Narzędzie do tamowania krwotoków - 277_6.jpg
JETT Junctional Emergency Treatment Tool - specjalistyczne narzędzie do tamowania intensywnych krwotoków, wywołujące ucisk na tętnice udowe.

Specjalna konstrukcja narzędzia pozwala uciskać tętnice obu ud jednocześnie. JETT ma konstrukcję pasa biodrowego, na którym zamontowano regulowane dociski. Umieszczone w odpowiednim miejscu i dociśnięte pozwalają zamknąć światło tętnicy udowej i ograniczyć krwotoki z uszkodzonych naczyń krwionośnych dolnych kończyn. System zamków docisków na zasadzie kołowrotu pozwala płynnie regulować siłę wywieraną na tętnice a także szybko zniwelować nacisk i demontaż pasa. Długość pasa jest regulowana, dociski można przesuwać wzdłuż pasa.

Działanie narzędzia JETT jest skuteczniejsze niż stosowanie stazy zaciskowej, ucisk miejsca tętnicy jest bardziej precyzyjny. Założenie stazy na poważnie uszkodzonych (amputowanych) kończynach dolnych może być bardzo utrudnione.
Narzędzie nadaje się tylko do stosowania w ucisku tętnic udowych.

Urządzenie jest trwałe, odporne na uszkodzenia i warunki środowiska. Nie zawiera rozwiązań technologicznych - pneumatycznych, które są podatne na uszkodzenia.
Funkcjonalny obwód pasa wynosi 1,27 m
Producent: North Amercian Rescue

Ten produkt możesz kupić on-line w naszym sklepie