Kombinezon gazoszczelny

Kombinezon gazoszczelny - 100_0.jpg
Kombinezon gazoszczelny - 100_0.jpg
Kombinezon gazoszczelny - 100_1.jpg
Kombinezon gazoszczelny służy do ochrony przed działaniem szkodliwych substancji chemicznych w postaci gazów, oparów, cieczy, aerozoli i pyłów oraz umożliwia pracę w atmosferze o podwyższonym stężeniu substancji toksycznych lub zubożonej w tlen. Może być użytkowany w zakresie temperatur od -30C do + 60 C.

- Kombinezon gazoszczelny jest jednoczęściowym ubraniem, z kapturem i doszytym plecakiem. Do kombinezonu ratownik wchodzi w Chełmie, z nałożonym aparatem powietrznym i maskę. W kapturze wklejona jest szyba panoramiczna zapewniająca ratownikowi dobrą widoczność.

- Z przodu kombinezonu wmontowany jest zamek gazoszczelny zapinany od dołu do góry, o długości zapewniającej swobodne wejście i wyjście z kombinezonu. Plecak z wyściółką z gumy mikroporowatej stanowi zabezpieczenie ochronne na butle.

- Z kombinezonem zintegrowane są wymienne butylowe rękawice ochronne i buty typu strażackiego (buty posiadają stalowe wkładki w podeszwach wzmacniane noski oraz antypoślizgowe podeszwy, są odporne na chemikalia) W tylnej części kaptura znajdują się dwa zawory wylotowe do odprowadzania zużytego powietrza, stanowiące jednocześnie element systemu wentylacji kombinezonu.

- Kombinezon może być wyposażony w system wentylacji wewnętrznej, zasilany zewnętrznym źródłem powietrza.

- elementy konstrukcyjne kombinezonu połączone są ze sobą za pomocą szycia i klejenia. Połączenia szyte zabezpieczone są obustronnie naklejoną taśmą uszczelniającą.

- kombinezon wykonany jest z tkaniny poliamidowej dwustronnie gumowanej powłoką butylową.