Opatrunki okluzyjne

Produkty przedstawione w tej kategorii naszego sklepu internetowego są częścią wyposażenia ratunkowego, które jest stosowane w celu zabezpieczenia ran klatki piersiowej. Opatrunki okluzyjne mogą być stosowane wyłącznie przez profesjonalistów w placówkach opieki medycznej. Nigdy nie należy używać artykułów w sposób inny niż określony przez producenta.

Więcej

Opatrunek okluzyjne – rodzaje i cechy szczególne 

FOXSEAL to produkty przeznaczone do stosowania przy ranach otwartych klatki piersiowej. Każde opakowanie zawiera dwa opatrunki do okluzji, które są sterylne i nie są wyprodukowane z lateksu. Specjalne cechy FOXSEAL obejmują adhezję nawet w różnych warunkach oraz konstrukcję bez zaworów. Zawierają dużą zakładkę, która pozwala na odpowietrzenie klatki piersiowej.

W ofercie dostępne są także inne artykuły, takie jak SAM CHEST SEAL oraz BOLIN CHEST SEAL, które również stosowane są do zabezpieczania ran klatki piersiowej. Wskazane pozycje są zaprojektowane do traktowania zarówno wejściowych, jak i wyjściowych ran postrzałowych i kłutych, oraz dostarczane w opakowaniach zaprojektowanych do uniknięcia zagnieceń.

Zalecenia medyczne – przechowywanie opatrunków okluzyjnych 

Wszystkie oferowane przez nas wyroby medyczne są jednorazowego użytku i zostały sterylizowane. Żadne z nich nie zawierają lateksu. Pakowane są w opakowania z czterema nacięciami. Każdy opatrunek okluzyjny jest dostosowany do użytku na rany o maksymalnej długości do 15 centymetrów i zaprojektowane tak, aby zachować swoje właściwości adhezyjne w zakresie temperatur od -18 do +55 stopni Celsjusza.

Informacje dodatkowe – opatrunki okluzyjne 

Każdy produkt dostępny w naszym asortymencie spełniają obowiązujące normy i przepisy prawa — poświadczone odpowiednimi dokumentami, do wglądu na życzenie. Wszystkie opatrunki okluzyjne posiadają dodatkowo instrukcje producenta na opakowaniach. Muszą być stosowane zgodnie z przeznaczeniem i wyłącznie przez personel medyczny w placówkach do tego przeznaczonych w sytuacjach zagrożenia zdrowia lub życia.