Opatrunki wentylowe

W naszym asortymencie znajduje się kilka rodzajów wyrobów medycznych. Jednym z nich są opatrunki wentylowe. Do wyboru są następujące modele: FOXSEAL, Hvent STERYLNY, SAM CHEST SEAL with VENT 2.0, ASHERMANN CHEST SEAL oraz BOLIN CHEST SEAL.

Więcej

Cechy charakterystyczne opatrunków wentylowych 

FOXSEAL posiada podwójny zawór jednokierunkowy, który umożliwia ewakuację powietrza z opłucnej przy jednoczesnym zapobieganiu powrotowi powietrza. Opatrunek wentylowe Hvent STERYLNY jest wyposażony w klejącą się taśmę, co ułatwia aplikację. SAM CHEST SEAL with VENT 2.0 oferuje innowacyjny zawór, który pozwala na uwalnianie powietrza, jednocześnie zapobiegając jego powrotnemu dostaniu się do klatki piersiowej (podobnie jak FOXSEAL). ASHERMANN CHEST SEAL dostarczany jest z klejącym przylepcem, który zapewnia szczelne przyłączenie do skóry. BOLIN CHEST SEAL z kolei jest odpowiedni do użycia w trudnych warunkach, takich jak ruch pojazdów czy statków.

Zastosowanie medyczne opatrunków wentylowych 

Wszystkie oferowane produkty są wyrobami medycznymi przeznaczonymi do użycia w zaleceniach i warunkach określonych przez producenta. Stosowanie ich powinno odbywać się zgodnie z instrukcją użytkowania, która dołączona jest do opakowania, aby zapewnić ich poprawne i bezpieczne użycie. Opatrunki wentylowe są zaprojektowane do użycia przez personel medyczny lub przeszkolone osoby udzielające pierwszej pomocy w celu zapewnienia właściwej interwencji przy urazach klatki piersiowej. Bezpieczeństwo i adekwatność stosowania produktów medycznych to priorytet, dlatego kluczowe jest przestrzeganie procedur określonych przez producenta.