SAM JUNCTIONAL TOURNIQUET

SAM JUNCTIONAL TOURNIQUET - 278_1.jpg
SAM JUNCTIONAL TOURNIQUET - 278_1.jpg
SAM JUNCTIONAL TOURNIQUET - 278_2.jpg
SAM JUNCTIONAL TOURNIQUET - 278_3.jpg
SAM JUNCTIONAL TOURNIQUET - 278_4.jpg
BIODROWA OPASKA UCISKOWA DO TAMOWANIA KRWOTOKÓW I UNIERUCHAMIANIA MIEDNICY.

Biodrowa opaska uciskowa SAM® Junctional Tourniquet (SJT) została zaprojektowana w celu tamowania krwotoków w miejscach, gdzie standardowe opaski uciskowe nie są skuteczne. Opaska może być stosowana w przypadku ran odniesionych w wyniku eksplozji improwizowanych ładunków wybuchowych lub amputacji nogi blisko pachwiny. W przypadku tego typu ran najważniejsze jest szybkie udzielenie pomocy. Biodrowa opaska uciskowa SAM® jest prosta w budowie, łatwa w użyciu i szybka do założenia (zwykle w czasie krótszym niż 25 sekund). Poduszkę dociskową (TCD) umieszcza się w miejscu zranienia i pompuje, aż do zatrzymania krwawienia. W razie konieczności można zastosować dwie poduszki TCD w celu zatamowania krwotoku obustronnego. Dzięki solidnej konstrukcji przyrząd pozostaje pewnie przymocowany do rannego w czasie transportu.

Opaski można użyć zarówno do uciskania tętnic w obrębie miednicy, jak i w trudno dostępnym obszarze – pod pachą i nad nią, tam gdzie użycie standardowej stazy taktycznej jest niemożliwe.

Ten produkt możesz kupić on-line w naszym sklepie

Opaska z nadwyżką spełnia wymagania MIL-STD-810g.
Dodatkową funkcją Biodrowej opaski uciskowej SAM® jest stabilizacja złamań miednicy. Najnowsze badania wskazują, że krwotoki występujące po wybuchach improwizowanych ładunków wybuchowych (IED) są często powiązane ze złamaniami miednicy. Opatentowana sprzączka opaski zawsze zapewnia klinicznie sprawdzoną siłę ściskania, eliminując niebezpieczną w takiej sytuacji niepewność. Jest to bardzo ważne w sytuacjach stresu akcji ratowniczej, gdzie nadmiernie lub zbyt słabe ściśnięcie miednicy może być dla pacjenta szkodliwe.