SYGNALIZATORY LĄDOWISKA typ E-FLARE

SYGNALIZATORY LĄDOWISKA typ E-FLARE - 252_1.jpg
SYGNALIZATORY LĄDOWISKA typ E-FLARE - 252_1.jpg
SYGNALIZATORY LĄDOWISKA typ E-FLARE - 252_2.jpg
SYGNALIZATORY LĄDOWISKA typ E-FLARE - 252_3.jpg
SYGNALIZATORY LĄDOWISKA typ E-FLARE - 252_4.jpg
SYGNALIZATORY LĄDOWISKA typ E-FLARE - 252_5.jpg
SYGNALIZATORY LĄDOWISKA typ E-FLARE - 252_7.jpg
SYGNALIZATORY LĄDOWISKA typ E-FLARE - 252_9.jpg

Sygnalizatory lądowiska do oznaczania miejsc lądowania śmigłowców.

W akcjach związanych z koniecznością udzielenia pomocy zarówno w warunkach taktycznych, jak i cywilnych, najlepszym środkiem transportu jest śmigłowiec ratowniczy. Droga powietrzna to najszybsza droga transportu poszkodowanego. Jednak użycie śmigłowca jest związane z koniecznością odpowiedniego oznakowania i zabezpieczenia miejsca jego lądowania, które powinno być wyznaczone jak najbliżej miejsca prowadzonej akcji. W takich sytuacjach niezbędny okazuje się zestaw do oznakowania miejsca lądowiska w postaci flar diodowych LED o mocnym, wyraźnym rozbłysku, widocznym dla pilota śmigłowca z dużej odległości.

Ten produkt możesz kupić on-line w naszym sklepie

ZALETY:

  • Intensywne światło widoczne do 4,5km
  • Widoczność błysku 360° wokół flary
  • Możliwość ustawienia na każdym podłożu: trawa, grunt, beton
  • Niezawodna konstrukcja
  • Wodoodporne
  • Elastyczna podstawa

Lampy są zasilane bateriami, które są dołączone do zestawu. Całość jest zapakowana w trwałe opakowanie w kolorze maskującym, które bardzo dobrze spełnia funkcję transportową i zabezpieczającą. Wysoka jakość zestawu została udowodniona w wielu akcjach ratowniczych zarówno w straży pożarnej, ratownictwie cywilnym, jak i w ratownictwie taktycznym.
Lampy typu e-flare są wyposażone w gumową, stabilną podstawę, trwałą obudowę z tworzywa sztucznego oraz przezroczysty klosz. Taka konstrukcja lampy zapewnia widoczność światła w zakresie 360°. Na obudowie znajduje się włącznik uruchamiający i wyłączający lampę. Źródłem światła są bardzo intensywne diody LED, których światło (białe) jest wyraźnie widoczne nawet w ciągu dnia.

Niezawodne do oznaczania lądowisk śmigłowców, zabezpieczenia akcji ratowniczej z użyciem helikoptera, oznaczania miejsc niebezpiecznych (wypadków, awarii, przeszkód)

  • W zestawie: 4 flary białe, 1 czerwona, 2 komplety baterii, gumowe podstawy i opakowanie

wysoka widoczność - ok.  4 km

Zestaw sygnalizacji lądowiska składa się z 5 lamp rozbłyskowych, w tym 4 sztuk dających światło białe oraz 1 sztuki dającej światło czerwone. Lampy białe ustawione w rogach kwadratu o boku 25-30 m wyznaczają miejsce do lądowania śmigłowca, natomiast flara czerwona, ustawiona przed kwadratem, wyznacza kierunek podejścia śmigłowca do lądowiska. Kierunek podejścia śmigłowca powinien być zawsze wybierany ,,pod wiatr”.