Systemy dekontaminacyjne

Systemy dekontaminacyjne - 103_0.jpg
Systemy dekontaminacyjne - 103_0.jpg

Służą do kompleksowego, odkażania higienicznego i dekontaminacji (tzn. detoksyfikacji, dezynfekcji biologicznej). W skład systemów wchodzą namioty dekontaminacyjne, prysznice dekontaminacyjne i inne akcesoria dodatkowe, które zapobiegają przedostaniu się do otaczającego, „czystego” środowiska wszelkich niebezpiecznych substancji mogących znajdować się na kombinezonach ochronnych.

Systemy dzielą się na:

  • Systemy dekontaminacji indywidualnej – EDK przy zastosowaniu specjalnych kombinezonów ochronnych
  • Systemy dekontaminacji masowej dla wojska – SDO używane przez wojska chemiczne do tych systemów w 1-ym etapie używa się kombinezonów ochronnych natomiast w 2-im etapie następuje proces dekontaminacji po ściągnięciu kombinezonów ochronnych.

Systemy te są bardzo mobilne i szybkie do rozłożenia za pomocą agregatów nadmuchująco -wydmuchujących.

Systemy rozwiązań logistycznych
W skład systemów wchodzą mobilne warsztaty pracy do, których należą systemy zawierające kompletne wsparcie logistyczne, mogą służyć jako szpitale polowe, centra logistyczne, namioty mieszkalne, kuchnie polowe, centra dowodzenia itp. Namioty są wyprodukowane z materiałów wysokiej jakości, które pozwalają na długoterminowe użycie tych systemów nawet w extremalnych warunkach pogodowych (np. misje wojskowe w Afganistanie, Iraku) oraz w przypadku wystąpienia katastrof naturalnych (np. powodzie, trzęsienia ziemi).. Oprócz namiotów długiego użycia są również namioty do krótszych działań w nagłych wypadkach dla służb medyczno – ratunkowych, które mogą je wykorzystywać w miejscu zdarzenia jako szpital polowy, centrum dowodzenia itp. Namioty są bardzo szybko i łatwo rozkładane (czas postawienia nie przekracza kilku minut)dzięki agregatom nadmuchująco -wydmuchującym lub butli podciśnieniowej przy zastosowaniu wytrzymałej, dwukomorowej konstrukcji tubusowej namiotów.