WOPR

Apteczka WOPR

Zestaw do udzielania pierwszej pomocy powinien znajdować się wszędzie tam, gdzie przebywają ludzie – również nad zbiornikami wodnymi. Sprzęt ratownika wodnego nie obejmuje zatem jedynie boi ratowniczej, ale również apteczkę WOPR umożliwiającą szybkie uratowanie zdrowia lub życia osoby poszkodowanej. Na basenach i nad kąpieliskami dochodzi nie tylko do utonięć lub zachłyśnięć wodą, ale również do udarów cieplnych, skaleczeń, złamań, zatrzymania krążenia i innych groźnych zdarzeń, którym ratownik WOPR musi umieć zaradzić, właśnie mając pod ręką apteczkę. Tu często liczą się minuty – nie ma więc czasu czekać, aż przyjedzie pogotowie!

Więcej

Co powinno zawierać wyposażenie ratownika wodnego?

Z uwagi na to, że zadaniem osoby sprawującej pieczę nad kąpieliskami jest pilnowanie bezpieczeństwa i udzielanie pierwszej pomocy, torba musi zawierać wszystko, co niezbędne do resuscytacji, opatrywania skaleczeń i złamań, czy zapobiegania wychłodzeniu i udarowi. Apteczka jest zatem lekką, ale bardzo pojemną torbą, w której znajduje się sprzęt ratownika wodnego: opatrunki, nożyczki, bandaże, maska tlenowa, środki ochrony osobistej, szyny do usztywniania złamanych kończyn, koc termiczny i wiele innych ważnych przedmiotów.

Czym różni się sprzęt ratownika wodnego od klasycznej apteczki?

Wszystkie rodzaje zestawów pierwszej pomocy oferowane przez BoxMetMedical są przystosowane do użytku w bardzo konkretnych sytuacjach. Standardowa apteczka ratownika wodnego ze środkami pierwszej pomocy jest bardzo podstawowa – pozwala jednak zaopatrzyć skaleczenie, zabandażować czy wykonać resuscytację nawet amatorowi bez przeszkolenia medycznego. Wyposażenie apteczki ratownika wodnego jest bogatsze i skoncentrowane głównie na potencjalnych zagrożeniach, które mogą mieć miejsce właśnie podczas wypoczynku i rekreacji nad wodą.

Jak korzystać z apteczki WOPR?

Ratownik wodny powinien mieć niezbędne przeszkolenie do udzielania pierwszej pomocy, oraz być wyposażony w odpowiedni sprzęt, który umożliwi zrobienie tego w sposób szybki, bezproblemowy, ale przede wszystkim sterylny. W sytuacji alarmowej należy przede wszystkim upewnić się, czy życie osoby ratującej nie jest zagrożone, aby nie narażać siebie samego na kłopoty, a następnie wezwać telefonicznie pogotowie. Należy mieć zawsze przy sobie, w dostępnym dla każdego miejscu wyposażenie ratownika wodnego w postaci apteczki WOPR i dostarczyć je do poszkodowanego. Konieczna jest ocena jego stanu zdrowia – wtedy można przejść do czynności ratowniczych.

Jak zadbać o wyposażenie ratownika wodnego?

Sprzęt, który pracodawca zapewnia swojemu pracownikowi zatrudnionemu przy kąpielisku, powinien być najwyższej jakości. W BoxMetMedical dbamy o to, by współpracować jedynie z renomowanymi producentami, którzy dbają o utrzymywanie wysokich standardów bezpieczeństwa wszystkich elementów wyposażenia apteczki WOPR. Oprócz zakupienia specjalnej lekkiej i wodoodpornej torby ze sprzętem ratowniczym wodnym, należy też dbać o sukcesywne jego uzupełnianie, zaopatrując się w naszym sklepie w poszczególne akcesoria. Winno się również dbać o to, aby wszystkie materiały opatrunkowe były w nienaruszonych opakowaniach zapewniających sterylność.

Jakiego rodzaju sprzęt ratownika wodnego mamy w ofercie?

Znajdują się u nas różne zestawy do użycia wodnego do ratowania życia i zdrowia, które przydają się w nagłych sytuacjach. To między innymi:

  • WOPR-R1,

  • WOPR resuscytacyjno-tlenowy,

  • WOPR Tlenowy,

  • WOPR podstawowy,

  • Inhalator tlenowy.

Zapakowane są w mocne, wodoodporne czerwone torby z materiału, który nie ulega przetarciom, zaopatrzonego dodatkowo w odblaskowe elementy ułatwiające identyfikację w nocy. Każdy z zestawów wyróżnia się nieco innym wyposażeniem i dostępnym wewnątrz sprzętem do ratownictwa wodnego. Warto byłoby posiadać te, które umożliwią jak największy zakres przeprowadzonych zabiegów ratujących życie.

Gdzie powinna się znaleźć apteczka ratownika wodnego?

Bardzo ważne jest to, aby każdy podmiot zajmujący się strzeżeniem kąpielisk wodnych miał do dyspozycji w pełni wyposażoną w odpowiedni sprzęttorbę ratownictwa medycznego wodnego. To wymóg dotyczący krytych pływalni, basenów zewnętrznych i parków wodnych, ale również plaży nadmorskich, nad zalewami czy jeziorami, gdzie dozwolone są kąpiele ludzi. Co istotne, apteczka WOPR nie może znajdować się w miejscu ukrytym czy też niedostępnym dla osób postronnych – na przykład w zamkniętej na kłódkę szafie. Chodzi o bezproblemowy dostęp do wyposażenia dla każdej osoby, która jest w stanie udzielić pomocy poszkodowanemu.

Dlaczego warto postawić na produkty BoxMetMedical?

Oferujemy szeroki zakres sprzętu i wyposażenia ratownictwa medycznego wodnego do udzielania pierwszej pomocy zarówno dla amatorów, jak i przeszkolonych pracowników medycznych, a także policji, straży pożarnej czy ratowników WOPR oraz innych. To wysokiej jakości certyfikowane produkty od zaufanych producentów, spełniające wymogi regulowane przepisami prawa, w dodatku bardzo atrakcyjne pod względem różnorodności.