WOPR

Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 27 lutego 2012r. określa wymagania dotyczące wyposażenia wyznaczonych obszarów wodnych w sprzęt ratunkowy i pomocniczy, urządzenia sygnalizacyjne i oistrzegawcze oraz sprzęt medyczny, leki i artyukuły sanitarne.

Zgodnie z zapisami rozporządzenia zestawy WOPR R-1, WOPR Resuscytacyjno-Tlenowy, WOPR Tlenowy, WOPR Podstawowy, Inhalator Tlenowy WOPR umieszczono w łatwych do przenoszenia torbach/plecakach o miękkich wewnętrznych ścianach, z uchwytami umożliwiającymi transport w ręku, na ramieniu i na plecach, z łatwym dostępem do niezależnych przegród na sprzęt medyczny , leki i artykuły sanitarne.

Torby/plecaki wykonano z tkanin wodoodpornych( Cordura - wysokogatunkowy, wodoodporny, bardzo mocny i odporny na otarcia lub Planwil - powlekany materiał nowej generacji, wodoodporny, o niskiej ścieralności). Zostały wyposażone w elementy odblaskowe i oznakowane krzyżem św. Andrzeja lub znakiem podmiotu uprawnionego do wykonywania ratownictwa wodnego.