Apteczki dla policji

Apteczka policyjna

Służby mundurowe często są pierwszymi obecnymi podczas nagłych zdarzeń. W związku z tym policjanci zobowiązani są do przeszkolenia w zakresie udzielania pierwszej pomocy oraz posiadania specjalistycznego sprzętu ratującego życie, takiego jak apteczka patrolowa. W niewielkiej, specjalnie oznakowanej torbie policja ma zestaw środków opatrunkowych, ochronnych oraz do ratowania w bezpośrednim zagrożeniu życia. Często od tego, czy apteczka policyjna jest dostępna pod ręką, może zależeć życie poszkodowanego i to, czy doczeka do przyjazdu ratownictwa medycznego.

Więcej

Co zawiera apteczka patrolowa?

W takiej torbie znajdują się przede wszystkim środki ochrony osobistej, które pomagają zabezpieczyć osobę udzielająca pomocy przed zakażeniami. Dodatkowo w skład wyposażenia apteczki policyjnej wchodzą opatrunki, bandaże, kołnierze ratownicze, szyny, maski do sztucznego oddychania, koce termiczne czy rurki nosowo-gardłowe. Nożyczki oraz młotek do wybijania szyb, które zawiera apteczka patrolowa, sprawiają, że pomoc policyjna może być jeszcze bardziej skuteczna w przypadku konieczności pilnej interwencji przy wypadkach.

Jakiej pomocy można udzielić z tym zestawem?

Oprócz możliwości przeprowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej czy zaopatrzenia ran, zestaw umożliwia także ułatwienie oddychania poszkodowanemu, zapobiegnięcie jego wychłodzeniu czy udarowi cieplnemu, zatamowanie masywnego krwotoku, ustabilizowanie kręgów szyjnych, czy usztywnienie złamań. Akcesorium, jakim jest apteczka na pas, policja powinna mieć zawsze przy sobie, aby nie tracić czasu na poszukiwanie środków niezbędnych do uratowania zdrowia lub życia osobie poszkodowanej. Apteczka patrolowa to niezbędnik każdego policjanta na służbie!

Kiedy jest potrzebna apteczka na pas?

Zakładana do umundurowania torba jest lekka, ale bardzo solidnie przygotowana, aby łatwo można było ją otworzyć w razie potrzeby pilnej interwencji. Bardzo często noszą ją przy sobie jednostki patrolowe, które zwykle jako pierwsze przybywają na miejsce zdarzenia i są w stanie udzielić poszkodowanemu niezbędnej pomocy medycznej, zanim trafi on do szpitala. W BoxMetMedical znajdują się różnego rodzaju apteczki policyjne przeznaczone dla służb mundurowych, które pozwalają skompletować sprzęt niezbędny do wyposażenia całej załogi.

Czym różni się apteczka dla policji od klasycznej?

Sprzęt patrolowy przeznaczony dla policji jest nieco lepiej wyposażony, niż standardowa apteczka, na przykład samochodowa. Wynika to z faktu, iż pracownicy służb mundurowych są lepiej przeszkoleni do wykorzystywania znajdujących się tam akcesoriów, na przykład opatrunków hydrożelowych czy hemostatycznych, staz taktycznych albo kołnierzy. Załogi patrolowe mogą dzięki temu skuteczniej reagować w przypadku poważnych uszkodzeń ciała wynikających z wypadków komunikacyjnych, postrzeleń, zatrzymania akcji serca czy masywnych krwotoków.

Postaw na profesjonalny sprzęt ratowniczy!

BoxMetMedical to certyfikowany dystrybutor sprzętu medycznego przeznaczonego do pierwszej pomocy dla wyszkolonych pracowników policji, ale również dla tych, którzy są przypadkowymi świadkami niebezpiecznych zdarzeń, zobowiązanymi do jej udzielenia. Profesjonalna patrolowaapteczka policyjnana pas w oznakowanej, wodoodpornej torbie zawiera specjalistyczne akcesoria i opatrunki pochodzące od renomowanych producentów, zgodne z wytycznymi zarządzenia nr 550 Komendy Głównej Policji. To niezbędne minimum ratujące życie!