Opatrunki taktyczne

Opatrunki taktyczne to przemyślane rozwiązania stworzone z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.
Wyróżniają je wyjątkowa wydajność i bardzo trwałe, wodoodporne opakowania. W ratowaniu życia poszkodowanego ogromne znaczenie ma także możliwość ich obsługi jedną ręką. Szczególnie przydatne okazują się opatrunki zasypowe, wydajne bandaże czy opatrunki hydrożelowe
.

W tej kategorii naszego sklepu internetowego dostępne są wyroby medyczne, które mogą być stosowane przez służby wojskowe. W ofercie znajdują się opatrunki taktyczne NAR Compressed Gauze, przeznaczone do tamowania krwotoków, KERLIX AMD gazy rolkowe, które posiadają impregnację antyseptyczną, oraz XSTAT 30 GEN 2, aplikatory do tamowania krwotoków z użyciem kompresji. Dostępne są również artykuły OLAE MODULAR w różnych rozmiarach, jak również specjalistyczne OLAE BLAST BANDAGE i izraelskie FCP-09 oraz FCP-05.

Więcej

Rodzaje opatrunków taktycznych 

W kategorii wyrobów kompresyjnych oferujemy produkty pakowane próżniowo, które zwiększają swoją objętość po kontakcie z płynami. Opatrunki taktyczne antyseptyczne dostępne w naszym asortymencie zawierają substancje bakteriobójcze. Aplikatory hemostatyczne, jak XSTAT, mają aktywne gąbki celulozowe. Umieściliśmy tutaj także bandaż OLAE MODULAR, który jest dostarczany w komplecie z kompresem i bandażem elastycznym. OLAE BLAST jest przeznaczony do stosowania w sytuacjach, gdy istnieje ryzyko wystąpienia amputacji. Dodatkowo znajdują się tutaj produkty osobiste typu W, które są dostępne w dwóch wersjach: małej i dużej, oraz modele izraelskie typu FCP-05.

Wszystkie opatrunki taktyczne wymienione w ofercie są wyrobami medycznymi i należy je stosować zgodnie z instrukcjami użytkowania dołączonymi do opakowania. Przed użyciem każdy powinien zapoznać się z informacjami, które zostały umieszczone na opakowaniu danego artykułu, żeby mieć pewność, jak je stosować.