Przenośne Zestawy Pierwszej Pomocy®

Przenośne Zestawy Pierwszej Pomocy typu A, B, C to typowe zestawy pierwszej pomocy.
Przeznaczone do obsługiwania przede wszystkim przez osoby przeszkolone do realizowania procedur systemu pierwszej pomocy w przedsiębiorstwach.

Zestawy zostały wykonane w dwóch wersjach:

  • w torbie z nowoczesnej tkaniny o zwiększonej odporności
  • w metalowej walizce  odpornej na uszkodzenia i trudne warunki przechowywania 
  • Mogą być umieszczone w punkcie medycznym lub zawieszone na ścianie
  • (w zestawie z walizką dostępna jest z półka).
  • Wielkość i zawartość każdego typu zestawu jest dostosowana do potrzeb

Więcej 

Nasza oferta obejmuje wyroby medyczne, które muszą być stosowane zgodnie z przeznaczeniem oraz zaleceń producenta. Przenośne zestawy do pierwszej pomocy nie mogą być używane bez wcześniejszego zapoznania się z instrukcją. Dostępne są modele w wersji walizkowej i torbowej, które umożliwiają reakcję w przypadku sytuacji zagrażającej zdrowiu lub życiu osób poszkodowanych.

Zestawy typu ZPP — parametry i zastosowanie 

Te wyroby zostały zaprojektowane w celu zastosowania różnych środowiskach pracy. Przenośny zestaw pierwszej pomocy typ A w walizce ma wymiary zewnętrzne (szerokość/wysokość/głębokość): 350/400/150 milimetrów i wagę 4,2 kilograma. Jego kolorystyka jest półmatowa. Może być wykonany ze stali nierdzewnej. Na swojej powierzchni zawsze posiada krzyż, na przykład w kolorze zielonym. Wersja torbowa tego produktu jest z materiału PVC, waży około 1.5 kilograma i ma kolor pomarańczowy, oznaczona krzyżem św. Andrzeja.

Przenośny zestaw pierwszej pomocy typ B, przeznaczony jest dla przedsiębiorstw zatrudniających od 5 do 50 pracowników. Dostępny jest w wersji walizkowej z materiału lub blachy stalowej i stali nierdzewnej. Waży 8,3 kilograma, a jego wymiary to 350/400/110 milimetrów, z kolorystyką pomarańczową.

Natomiast ZPP typ C przeznaczony jest dla większych przedsiębiorstw powyżej 50 pracowników. Występuje w wersji walizkowej i torbowej z podobnymi parametrami, z tą różnicą, że wersja torbowa ma mniejszą wagę (5 zamiast 11,5 kilograma) i jest wykonana z materiału polietylenowego typu Cordura.